Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dobry stomatolog

Dobry dentysta Ruda Śląska

Jak przekonać do siebie pacjentów?

W związku z olbrzymią konkurencją wśród dentystów każdy z nich próbuje przekonać potencjalnych pacjentów do wybrania swoich usług. Trzeba przyznać, że usługi stomatologiczne należą do dość drogich, szczególnie w przypadk

Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dobry stomatolog Dobry dentysta Ruda Śląska
u, gdy trzeba odbyć wiele wizyt, wobec czego wielu pacjentów daje się namówić na atrakcyjne rabaty udzielane przez dentystów. Są one udzielane na przykład podczas wyboru rejestracji przez Internet lub zdecydowania się na leczenie długoterminowe. Zwykle nie są to rabaty znaczące w przypadku małych sum, ale ich odbiór przez potencjalnych klientów jest bardzo pozytywny i tego typu promocje są coraz częściej obecne na rynku stomatologicznym.

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna należy do jednych z najtrudniejszych dziedzin stomatologii. Jama ustna jest to mały obszar, a przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w tym miejscu i przede wszystkim ich powodzenie może mieć ogromny wpływ na późniejsze życie pacjenta. Nic więc dziwnego, że wiele osób obawia się takich zabiegów. Do najpopularniejszych działań w tym zakresie należy z pewnością usuwanie tak zwanych zębów mądrości, które często powodują zmiany zgryzu niekorzystne dla pacjenta. Do innych popularnych zabiegów chirurgicznych w stomatologii należy także leczenie nowotworów jamy ustnej i tym podobne.


Dlaczego bolą zęby

Ból zębów może być wywoływany procesami patologicznymi toczącymi się w obrębie zęba lub w przyzębiu brzeżnym i wierzchołkowym. Może jednak boleć ząb, w którym nie obserwujemy żadnych procesów patologicznych, a ból jest albo objawem chorób innych części układu stomatognatycznego lub pochodzenia sercowo-naczyniowego, mózgowego, mięśniowego, względnie nerwowego. Każda postać bólu twarzy i bólu głowy może powodować ból zębów, w niektórych przypadkach jest on nawet jedynym objawem choroby.

Podłożem bólu zęba może być m.in.:

próchnica zębów – bakteryjna choroba tkanek twardych zęba prowadząca do powstawania ubytków (dziur) odsłaniających unerwioną i bolącą miazgę.
zakażenie miazgi – zainfekowanie miazgi bakteriami, które dostały się tam w wyniku odsłonięcia jej przez próchnicę.
nadwrażliwość zęba – podrażnienie miazgi przez czynniki zewnętrzne, najczęściej zimno lub gorąco, np. podczas jedzenia lodów.
martwy ząb – zapalenie będące następstwem obumarcia miazgi, postępujące przez korzeń zęba i infekujące tkanki okołowierzchołkowe, a nawet kości i tkanki miękkie.
ekstrakcja zęba – chirurgiczne usunięcie zęba wywołujące ból i obrzęk w miejscu rany w kości i dziąśle.
plomba w zębie – substancja wypełniająca wywołany próchnicą ubytek może podrażniać miazgę i wywoływać odczucia bólowe.
zanikanie dziąseł – jeden z głównych objawów zapalenia przyzębia (paradontozy) skutkujący odsłonięciem wrażliwych części zęba.
wyrzynanie się zębów – u niemowlaków pojawianie się pierwszych zębów, u dzieci wypadanie mleczaków, a u dorosłych pojawianie się ósemek, czyli tzw. „zębów mądrości” często powoduje ból.
szkorbut – powodowany niedoborem kwasu askorbinowego, czyli witaminy C, może przejawiać się bólem zębów oraz zmianami w przyzębiu, sygnalizującym wysokie zapotrzebowanie organizmu na tę substancję.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w


Praca dużych centrów stomatologicznych


Dbanie o swój wygląd jest czymś zupełnie normalnym. Wychodzimy z domu schludnie ubrani, dbamy o uczesanie, wygląd naszej cery, a nawet stan paznokci. Mimo to czasem pojawia się defekt, którego nie potrafimy sprytnie zamaskować. Może nim być przebarwienie szkliwa wynikające chociażby ze zbyt częstego spożywania kawy czy niedostatecznej higieny jamy ustnej.

W tej sytuacji powinniśmy umówić się na konsultacje z dentystą. Dzięki temu uzyskamy szczegółowe informacje o źródle naszego problemu oraz możliwych sposobach radzenia sobie z nim. Niechciany odcień zębów nie jest w dzisiejszych czasach czymś, czego nie da się pokonać – to jedynie kwestia zastosowania odpowiednio dobranych zabiegów.

Wprawdzie nie można nam zagwarantować tego, że po zaledwie dwóch wizytach w celu usuwania przebarwień uzyskamy w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty, ale z pewnością należy założyć, że każde szkliwo da się przywrócić do przyjemnego dla oka, śnieżnobiałego stanu. Wystarczy poprosić o pomoc profesjonalistę.

Czasem wyczuwamy językiem ubytki w naszym uzębieniu. Z jednej strony mały ból i brak innych utrudnień sprawiają, że jesteśmy w stanie zignorować małą dziurkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być początek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty.

Specjalistyczna wiedza pozwoli profesjonaliście dokładnie ustalić uszkodzone miejsca – także te, o których nie mamy jeszcze pojęcia – i podjąć skuteczne działania w celu ich zażegnania. Wystarczy jedna lub ewentualnie dwie, trzy wizyty, aby pozbyć się widma poszerzającego zepsucia zębów.